Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaGombrowicz i historia

2015-04-08
We środę 8 kwietnia w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli odbędzie się pierwsze z cyklu wydarzeń towarzyszących premierze „Operetki”, przygotowanej przez Warszawską Operę Kameralną. Warszawski spektakl to adaptacja dramatu Witolda Gombrowicza, a „Operetce” przełożonej na formę off-opery towarzyszyć będą debaty i wystawa. Muzeum Witolda Gombrowicza jest partnerem tego wydarzenia.

Wsolska debata literaturoznawców tytuł ma akademicki: „Gombrowicz i historia”, ale nie oznacza to, że będzie mniej interesująca niż teatralny eksperyment przygotowany przez WOK. Gwarantują to osobowości i temperamenty uczestników dyskusji.

O Gombrowiczowskich relacjach z historią rozmawiać będą: prof. Andrzej Zieniewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Krzysztof Kłosiński i dr Filip Mazurkiewicz z Uniwersytetu Śląskiego. Moderatorem dyskusji będzie prof. Józef Olejniczak (UŚ).

Dyskusja jest jednym z wydarzeń towarzyszących prapremierze „Operetki” Witolda Gombrowicza w Warszawskiej Operze Kameralnej. Więcej szczegółów o prapremierze „Operetki” na stronie WOK - kliknij tutaj.

Do Wsoli zapraszamy w środę, 8 kwietnia, o godzinie 12.00. Wstęp wolny.

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus, zbiórka o godzinie 11.20 przy pierwszym przystanku przy ul. Chrobrego (Chrobrego/Czysta w kierunku Michałowa); Powrót do Radomia około godziny 13.40.
 

Fot. Plakat promoujący "Operetkę". 

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN