Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwięk / Filmcz. 4/4 III Panel Gombrowiczowski

Wideo ze spotkania "Gombrowicz tutejszy", które było jednym z wydarzeń organizowanych w ramach III Panelu Gombrowiczowskiego w Muzeum Witolda Gombrowicza.

Podczas tego wydarzenia zaprezentowana została książka pt. "A to był Gombrowicz!" - owoc kilkuletniej pracy badawczej, redaktorskiej, a także reporterskiej dr Dominiki Świtkowskiej.
W spotkaniu uczestniczyła Rita Gombrowicz, a także m.in. Miguel Grinberg, prof. Roman Loth i Ksawery Jasieński.
Publikacja zawiera starannie opracowane wspomnienia o Jerzym Gombrowiczu, wybór dokumentów oraz obszerny i solidny szkic biograficzny. Tom otwiera interesujący tekst Rity Gombrowicz o relacjach między oboma braćmi.

„A to był Gombrowicz!" stanowi nie tylko przyczynek do dziejów rodziny Gombrowiczów, lecz także niezwykle interesujące świadectwo o życiu kulturalnym powojennej prowincji polskiej, na której znalazło się wielu historycznych rozbitków ze środowisk ziemiańskich i inteligenckich II Rzeczypospolitej.