WydarzeniaWytwórnia

2018-06-13
Czyli stary i nowy dizajn

To był gorący poniedziałek w muzeum. Razem z dziećmi z Przedszkola nr 12 i Szkoły  Podstawowej nr 20 w Radomiu zastanawialiśmy się nad tym, co oznacza słowo dizajn lub design.

Stwierdziliśmy, źe właściwie wszystkie rzeczy, które nas otaczają ktoś kiedyś zaprojektował, od zeszytu, zegarka, lampy, krzesła po logotypy, wnętrza i wielkie pałace.

Pani Monika Kłos z wydawnictwa Wytwórnia pokazała dzieciom najsłynniejsze projekty z książki Ilustrowany elementarz  polskiego dizajnu, a potem zabraliśmy się do projektowania wzorów i zabawek.

Powstały abstrakcyjne i pomysłowe prace, które będziemy prezentować podczas pikniku artystycznego Apetyt na Gombrowicza (17 czerwca 2018 r.).

Zapraszamy!