Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwięk / Filmcz.1/4 Michał Rusinek w Muzeum Witolda Gombrowicza

Spotkanie z Michałem Rusinkiem odbyło się 7 października w cyklu "Prowincja Gombrowicz". Rozmowę poprowadziła Dominika Świtkowska.

Michał Rusinek, literaturoznawca, pisarz, tłumacz, a także wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej był gościem Muzeum Witolda Gombrowicza. Spotkanie z pisarzem było kolejnym z cyklu "Prowincja Gombrowicz", odbyło się 7 października. Rozmowę poprowadziła Dominika Świtkowska.
Podczas spotkania, oprócz czytania fragmentów wierszy i rozmowy na temat literatury, nie zabrakło też ciekawych opowieści i anegdot z życia Wisławy Szymborskiej.

Cykl „Prowincja Gombrowicz" to rozmowy z pisarzami, którzy żyjąc, pracując i tworząc poza geograficznym lub instytucjonalnym centrum, są ważnymi postaciami polskiego życia literackiego i intelektualnego. W ramach cyklu gościliśmy dotychczas m.in. Olgę Tokarczuk, Stefana Chwina i Andrzeja Stasiuka.