WydarzeniaKwadrans do matury

2021-04-09
Polecamy odcinki „Kwadrans do matury” poświęcone „Trenom” Jana Kochanowskiego, „Panu Tadeuszowi” Adama Mickiewicza. „Lalce” Bolesława Prusa, poezji Bolesława Leśmiana, „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza, a także najnowsze - dotyczące "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, prozy Brunona Schulza oraz poezji Wisławy Szymborskiej

O tekstach i ich autorach opowiada dr hab. Anna Spólna, nasza specjalistka od edukacji, wykładowczyni uniwersytecka i doświadczona nauczycielka. Autorem scenariuszy jest dr Robert Utkowski.

Mamy nadzieję, że przygotwane przez nas materiały filmowe będą dobrą pomocą zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

„Kwadrans do matury” dostępny jest tutaj http://www.muzeumgombrowicza.pl/pl/czytaj/31/57/dla-belfra/i-dla-maturzysty             oraz na kanale Muzeum Literatury na YouTube.