Wydarzenia"Gombrowicz rusza (w) świat" część I

2014-08-03
Projektem "Gombrowicz rusza (w) świat" Muzeum Witolda Gombrowicza przypomniało o 75. rocznicy wyjazdu Witolda Gombrowicza z Polski, a także 110. rocznicy urodzin pisarza.

W pierwszej odsłonie cyklu usłyszeliśmy tanga w wykonaniu aktorki i wokalistki Anny Dereszowskiej oraz wybitnych muzyków tworzących zespół Machina del Tango (Sebastian Wypych – kontrabas, Grzegorz Lalek – skrzypce, Klaudiusz Baran – bandoneon, akordeon, Urszula Borkowska – fortepian), a także wybrane fragmenty „Wspomnień polskich” w wykonaniu Jarosława Rabendy, aktora Teatru Powszechnego w Radomiu, grającego Gombrowicza w spektaklu „Wspomnienia polskie” wyreżyserowanym przez Mikołaja Grabowskiego.

Projekt "Gombrowicz rusza (w) świat" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

fot. Dominik Musiałek