WydarzeniaApetyt na Gombrowicza 2013

2013-06-14
Współorganizatorem dwudniowego pikniku artystycznego: „Apetyt na Gombrowicza” była gmina Jedlińsk. Tym razem program wydarzenia był bardzo różnorodny.

Jak zwykle staraliśmy się podczas "Apetytu..." łączyc niskie z wysokim. Program był więc bogaty:

Gombrowicz po niemiecku.
Spotkanie poświęcone interpretacji i percepcji dzieł Witolda Gombrowicza w niemieckim kręgu językowym. Mówili o tym: prof. Rolf Fieguth („Śmiech i wojna u Gombrowicza”), Marcin Piekoszewski („Kosmos na półce, czyli książki Witolda Gombrowicza w polsko-niemieckiej księgarni”) oraz Rüdiger Fuchs („Czasopismo GOMBROWICZ-BLÄTTER – forum wymiany zdań”).
Koncert: Maja Kleszcz & INCARNATIONS
Koncert: Wojciech Waglewski i Mateusz Pospieszalski
„Polska jest najśmieszniejsza” - recital Krzysztofa Daukszewicza. Akompaniament: Mieczysław Grochowski
Atrakcje dla dzieci – bajkowe opowieści Michała Malinowskiego, budowanie transatlantyku z klocków, malowanie słów.
Musztra paradna i koncert orkiestry dętej Grandioso.
„Pamiętnik Stefana Czarnieckiego”, spektakl radomskiego Teatru Resursa, reż. Robert Stępniewski.
„Zabijcie Witolda” – projekcja filmu dokumentalnego.

fot. Dominik Musiałek