WydarzeniaMuniek na "Apetyt"

2019-06-15
Piosenki filmowe z Dwudziestolecia Międzywojennego oraz koncert lidera formacji T. Love, Muńka Staszczyka, tym razem w odsłonie „Muniek i przyjaciele”, to główne dania tegorocznego Apetytu na Gombrowicza. Na piknik Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza w najbliższą sobotę, 15 czerwca. Początek o godzinie 16.30.

W ramach tegorocznego „Apetytu na Gombrowicza” muzeum przygotowało coś dla małych, średnich i dużych. Od godziny 16.30 będą trwały warsztaty plastyczne, gry i zabawy dla dzieci. Dla najmłodszych także zjeżdżalnie i inne przyjemności. O godzinie 17.00 na scenie w pałacu Agnieszka Przepiórska, aktorka teatralna i filmowa zaprezentuje monodram „KOCHAM BAŁTYK” według tekstu Zośki Papużanki. „Kocham Bałtyk” to refleksyjno – komiczny spektakl o wakacjach nad polskim morzem, słowem propozycja bardzo na czasie. Agnieszkę Przepiórską publiczność muzeum mogła już oglądać w świetnym monodramie „I będą święta”.
O godzinie 18.30 na scenie w parku najbardziej znane piosenki filmowe z Dwudziestolecia Międzywojennego w nowych aranżacjach zaśpiewa zespół BODO. To muzyka dwudziestolecia w nieco odważniejszym, bardziej współczesnym wydaniu, w której pobrzmiewają rock'n'rollowe riffy, instrumenty elektroniczne, ale także akordeon. W repertuarze zespołu są między innymi takie przeboje jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Zimny drań”, „Ta ostatnia niedziela” czy „Ach śpij, kochanie”.
O godz. 20.30 wystąpi zaś gwiazda tegorocznego pikniku, MUNIEK i PRZYJACIELE, czyli lider formacji T. Love Zygmunt Staszczyk oraz Cezariusz Kosman i Janek “Jahlove” Pęczak grający na gitarach akustycznych. Projekt powstał, bo, jak tłumaczył jego lider, chcieli z przyjaciółmi pograć w kameralnym składzie. Program koncertu jest wypadkową różnych projektów artystycznych, w które zaangażowany jest Muniek, zarówno z repertuaru zespołu T. Love, jak i z działań solowych.
Podczas pikniku „coś na ząb” i nie tylko będzie serwowała w pałacowym parku restauracja „Teatralna”.

Wstęp wolny.
Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autokarem: zbiórka na przystanku Chrobrego/Czysta (kier. Michałów). Kurs I: godz. 16.15, kurs II: godz. 18.00. Powrót około godz. 20.00 i 22.00.

Foto: Robert Baka, Warner Music Poland