WydarzeniaKoncert Moniki Borzym

2018-04-29
Artystka zaśpiewała utwory ze swojej płyty Back To The Garden - autorskie interpretacje piosenek Joni Mitchell. Towarzyszyli jej: Tomasz Krawczyk – gitara, Andrzej Święs – kontrabas.

MONIKA BORZYM jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie fortepianu, a także wokalistyki jazzowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiowała także w Stanach Zjednoczonych
(w John Jersey High School), była stypendystką University of Miami Frost School of Music.

Podczas Jazz Jamboree w 2009 roku została zaproszona przez Michała Urbaniaka do wspólnego koncertu w warszawskiej Sali Kongresowej. Miała wtedy 19 lat. Brawurowy występ zachwycił publiczność, a międzynarodowa wytwórnia muzyczna zaproponowała jej pierwszy kontrakt.

Dotychczas nagrała cztery płyty: „Girl Talk” i „My Place” uzyskały status platynowych. "Back to the Garden" - trzeci krążek artystki, to nowe interpretacje piosenek kanadyjskiej legendy: Joni Mitchell. Płyta doceniona została przez krytyków muzycznych i fanów Joni na całym świecie. Czwarty album - "Jestem Przestrzeń" to wydana z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego płyta z kompozycjami młodego pianisty i kompozytora Mariusza Obijalskiego do tekstów Anny Świrszczyńskiej.

W pałacu we Wsoli muzyka brzmi zawsze wyjątkowo. Kameralna atmosfera, możliwość osobistego spotkania z artystami przyciąga dużą grupę fanów. I tym razem Muzeum było wypełnione po brzegi. Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas:)

fot: Aleksandra Gąsowska