WydarzeniaCiechowski, Bursa, Wojaczek w interpretacjach Fonetyki

2018-02-06
Wybitne teksty i dobra muzyka – według takiej zasady Muzeum Witolda Gombrowicza tworzy swój repertuar koncertowy.

W najbliższą niedzielę będzie nie inaczej: zespół Fonetyka zagra i zaśpiewa teksty Wojaczka, Bursy, Ciechowskiego. Początek tego muzycznego i literackiego wydarzenia o godzinie 17. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona powierzchnią pałacu we Wsoli.

Grupa Fonetyka rozgłos zdobyła płytą, na której do rockowych brzmień przysposobiła teksty Rafała Wojaczka. Ich utwory miały zwolenników i przeciwników. Jednych zachwycało połączenie alternatywnej muzyki z poezją wybitnego outsidera, drudzy twierdzili, że aranżacje muzyczne Fonetyki nie mają za wiele wspólnego z klimatem tekstów Wojaczka. Byli i tacy, którzy uważali, że Fonetyka śpiewająca Wojaczka na żywo brzmi znacznie ciekawiej niż na płycie.

Jak jest w rzeczywistości, najlepiej przekonać się samemu, tym bardziej, że teraz muzycy mają w swoim repertuarze utwory innych niepokornych: Andrzeja Bursy i Grzegorza Ciechowskiego.

Okazja już w najbliższą niedzielę

o godzinie 17.00

w Muzeum Witolda Gombrowicza.

Zespół zagra w składzie:
Mysław Wałczuk - wokal
Daniel Zaklikowski - gitara
Romek Gąsiorowski - perkusja
Olek Renda – bas

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli:
zbiórka o godz. 16.20.