WydarzeniaGombrowicz w Kairze

2015-10-15
Agnieszka Piotrowska, tłumaczka literatury arabskiej i polskiej zbiera fundusze na przygotowanie w języku arabskim napisów do filmu dokumentalnego w reżyserii Andrzeja Wolskiego„Gombrowicz 1904-1969”.

Jak informuje autorka projektu:
„[Film] ma być zaprezentowany przy okazji promocji arabskiego tłumaczenia Ferdydurke Witolda Gombrowicza podczas Międzynarodowych Targów Książki w Kairze w lutym 2016 roku (książka ukaże się pod koniec 2015 r. w wydawnictwie Manszurat al-Dżamal w Bejrucie, kolejne projekcje filmu planowane są podczas wydarzeń kulturalnych w innych krajach regionu, np.: Liban, Algieria, Maroko, ZEA). Zaprezentowanie Gombrowicza i jego dorobku arabskojęzycznemu czytelnikowi jest ogromnie istotne dla recepcji Ferdydurke w regionie arabskim, gdyż pisarz − podobnie jest i większość polskich twórców − nie jest tu szerzej znany. Ponieważ obecność polskiej literatury na targach książki w świecie arabskim jest niestety rzadkością, jednym z celów BPA (Biblioteki Polsko-Arabskiej/Al-Maktaba al-bulandijja al-arabijja) jest poprawa tej sytuacji.”
Można wspierać ten projekt za pośrednictwem portalu:

Gorąco popieramy!

fot. Maciej Bociański/ ML